„Vacanța altfel” la parohia „Sf. Gheorghe” din Palazu Mare

Proiectele recreativ – educative destinate copiilor continuă în Arhiepiscopia Tomisului cu „Vacanța altfel”. Aflat la a doua ediție, acest proiect este organizat de către parohia „Sf. M. Mc. Gheorghe” din cartierul constănțean Palazu Mare și se desfășoară la biserică, în perioada 20-26 august. Sunt așteptați toți copiii, cu vârsta între 6 și 18 ani, din Palazu Mare și cei care doresc să participe, zilnic, începând cu ora 10.00, la concursul de biciclete (coordonat de către student Ionuț Țipă, Facultatea de Educație Fizică și Sport, Universitatea „Ovidius”), escape room (”The Escapers”, Constanța) și cursuri de dezvoltare personală (psiholog Corina Ciucă, Colegiul „Mihai Eminescu”).
Reprezentanții bisericii îi asigură pe copii și pe adolescenți că îi așteaptă și alte surprize.