Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 3-5 mai 2023

Miercuri, 3 mai,

  • de la ora 6.50, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 18.00, va fi prezent în podcastul de dialog cu credincioșii „Cuvântul ierarhului” ce va fi transmis pe paginile de Facebook și Youtube ale Arhiepiscopiei Tomisului. Întrebările se trimit NUMAI pe mail, la adresa radiodobrogea@gmail.com.

 

Joi, 4 mai,

  • de la ora 6.50, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 17.00 va oficia slujba Vecerniei cu Litie la mănăstirea „Sfântul Dionisie și Efrem cel Nou” din comuna Târgușor, județul Constanța. Cu acest prilej, așezământul monahal își cinstește ocrotitorul, Sfântul Cuvios Mucenic Efrem cel Nou (5 mai);
  • de la ora 21.40, va oficia slujba Acatistul Maicii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Vineri, 5 mai, de la ora 7.00, va oficia Sfânta Liturghie la Centrul de Diagnostic și Tratament STAL din Cogealac. Centrul medical este ocrotit de către Sfântul Efrem cel Nou și va fi sfințit de către IPS Teodosie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *