Programul de joi, 22 iunie, al IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului

  • de la ora 6.00, va sfinți capela „Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul” la Eforie Nord (str. Meduzei, nr. 8, fosta Casă Nanu), urmată de oficierea Sfintei Liturghii. La slujbă vor participa și 100 de copii (cu vârsta între 5 și 18 ani), care au venit la mare prin intermediul Asociației „Glasul Vieții”, din Iași, al cărei președinte este pr. Dan Damaschin. Capela a fost amenajată în clădirea asociației, pentru ca cei 1650 de copii care vor veni la mare în această vară, organizați în 13 serii de câte o săptămână, să aibă o capelă în care să participle la sfintele slujbe;
  • de la ora 18.00, va fi prezent în podcastul de dialog cu credincioșii „Cuvântul ierarhului” ce va fi transmis pe paginile de Facebook, Youtube și TikTok ale Arhiepiscopiei Tomisului. Întrebările se trimit NUMAI pe mail, la adresa radiodobrogea@gmail.com;
  • de la ora 21.45, va oficia Acatistul Maicii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *