Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 3-4 octombrie

Astăzi, 3 octombrie, de la ora 17.00, va pune piatra de temelie a bisericii „Sfânta Teofana Basarab” (str. I.N. Roman, nr. 2, zona Siloz, Medgidia) a Fundației sociale „Petre și Maria Toma”. Aici, în baza colaborării dintre mănăstirea „Sfântul Apostol Filip” și fundație, sunt organizate cursuri de tip after school pentru aproximativ 25 de elevi din clasele I-VIII, provenind din familii defavorizate. În plus, ei primesc consiliere psihologică, alimente, haine, rechizite și participă la excursii în țară.

 

Miercuri, 4 octombrie, de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *