Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 7-9 octombrie

Sâmbătă, 7 octombrie,

  • de la ora 7.00, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 21.40, va oficia Acatistul Învierii Domnului la mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Dorna Arini, județul Suceava.

 

Duminică, 8 octombrie, de la ora 8.20, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, împreună cu IPS Calinic, Arhiepiscop al Sucevei și Rădăuților, și PS Damaschin Dorneanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, va oficia Sfânta Liturghie la biserica „Sfântul Gheorghe” din Sadova, județul Suceava, și parastasul vrednicului de pomenire Irineu Crăciunaș, episcop vicar al Arhiepiscopiei Iașilor (în perioada 1969-1973), la împlinirea a 95 de ani de la nașterea sa.

 

Luni, 9 octombrie, de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *