Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 4-7 noiembrie 2023

Sâmbătă, 4 noiembrie,

  • de la ora 7.45, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea Strunga, cinstind, anticipat, hramul. Biserica mică a așezământului monahal este ocrotită de către Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil, sărbătoriți de către Biserica Ortodoxă în data de 8 noiembrie;
  • de la ora 21.40, va oficia Acatistul Învierii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Duminică, 5 noiembrie, de la ora 8.00, împreună cu P.S. Damaschin Dorneanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților, și cu P.S. Antonie, Episcop de Bălți, va oficia slujba de sfințire a picturii bisericii „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din satul Moara (județul Suceava), urmată de săvârșirea Sfintei Liturghii.

 

Luni, 6 noiembrie, de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Marți, 7 noiembrie,

  • de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 17.00, va oficia slujba Vecerniei la biserica „Sfinții Îngeri” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *