Programul liturgic al IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 18-20 decembrie

Duminică, 17 decembrie, spre luni, 18 decembrie, de la ora 23.30 (ora Angliei), 1.30 (ora României) va oficia Sfânta Liturghie la Schitul ortodox din Kent (Biserica Ortodoxă Canterbury), cu prilejul cinstirii ocrotitorului, Sfântul Daniil Sihastru.

 

Marți, 19 decembrie,

  • de la ora 6.20, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la 10.00, va fi prezent la cea de-a VII-a ediție a festivalului județean de colinde „Nașterea lui Hristos, vestim”. Evenimentul cultural va avea loc la Palatul Copiilor din Constanța;
  • de la ora 11.00, va oferi alimente și produse tradiționale pentru masa de Crăciun celor 52 de persoane cu dizabilități din cadrul Centrului social „Sfântul Ioan Evanghelistul”, al Arhiepiscopiei Tomisului, situat în cartierul social Henry Coandă.

 

Miercuri, 20 decembrie, de la ora 6.30, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *