Programul Înaltpreasfințitului Părinte Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în data de 1 ianuarie 2024

Luni, 1 ianuarie 2024, în Biserica Ortodoxă este praznicul Tăierii-împrejur cea după trup a Domnului și cinstirea Sfântului Ierarh Vasile cel Mare, arhiepiscopul Cezareei Capadociei, și a mamei sale, Sf. Emilia

  • de la ora 8.15, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Constanța;
  • de la ora 17.30, la Casa de cultură din Constanța, va avea loc întâlnirea de Anul Nou dintre Arhiepiscopul Tomisului, clerul și credincioșii dobrogeni. Totodată, Corala bărbătească ortodoxă „Armonia” a Arhiepiscopiei Tomisului și Grupul bizantin „Sfântul Vasile cel Mare” vor susține tradiționalul concert de colinde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *