Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 28-30 martie 2023

Marți, 28 martie, de la ora 6.50, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Miercuri, 29 martie, la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța:
– de la ora 6.50, va oficia Sfânta Liturghie;
– de la ora 16.45, va oficia Denia Canonului Mare al Sfântului Andrei Criteanul.

Joi, 30 martie,
– de la ora 7.00, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
– de la ora 17.00, va fi prezent în podcastul de dialog cu credincioșii „Cuvântul ierarhului” ce va fi transmis pe paginile de Facebook și Youtube ale Arhiepiscopiei Tomisului. Întrebările se trimit NUMAI pe mail, la adresa radiodobrogea@gmail.com;
– de la ora 19.00, va asista la concertul de pricesne „Emoție și rugăciune. Icoana Răstignirii în culorile Muzicii Creștin-Ortodoxe”, susținut de către soliștii Coralei bărbătești „Armonia” la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța. Își vor da concursul: pr. Doru Emanuel Pantazi, pr. Florian Popa, pr. Corneliu Chivu, arhid. Ionuț Boacheș și baritonul Alexandru Chiriac; la pian și duduk, arhid. Valentin Vădănoiu;
– de la ora 21.45, va oficia Acatistul Maicii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *