Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 28 septembrie – 1 octombrie

Joi, 28 septembrie,

  • de la ora 6.15, va oficia Sfânta Liturghie la biserica „Sfânta Treime” din localitatea Coslugea, județul Constanța;
  • de la ora 11.00, va oficia o slujbă de mulțumire pentru cuplurile care au împlinit 50 de ani de la Sfânta Taină a Căsătoriei („Cununia de Aur”), la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 18.00, va fi prezent în podcastul de dialog cu credincioșii „Cuvântul ierarhului” ce va fi transmis pe paginile de Facebook, Youtube și TikTok ale Arhiepiscopiei Tomisului. Întrebările se trimit NUMAI pe mail, la adresa radiodobrogea@gmail.com;
  • de la ora 21.40, va oficia Acatistul Maicii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Vineri, 29 septembrie,

  • de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 23.30, împreună cu Preasfințitul Părinte Marcos, Episcop de Kisumu și Kenia de Vest, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea Călugăreni, din apropierea comunei Pantelimon, ce are hramul Acoperământul Maicii Domnului.

 

Sâmbătă, 30 septembrie, de la ora 21.40, va oficia Acatistul Învierii Domnului și Acatistul Acoperământul Maicii Domnului la mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Dorna Arini, jud. Suceava.

 

Duminică 1 octombrie, Biserica Ortodoxă prăznuiește Acoperământul Maicii Domnului

  • de la ora 8.15, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea cu hramul „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Dorna Arini, jud. Suceava;
  • de la ora 23.30, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” din apropierea orașului Năvodari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *