Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în zilele de 28 și 29 noiembrie

Marți, 28 noiembrie,

  • de la ora 6.15, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 10.00, va oficia slujba de sfințire a Liceului Tehnologic „Ion Podaru” din oraşul Ovidiu, urmată de slujba de Te-Deum, apoi va asista la un spectacol cultural artistic dedicat Sfântului Apostol Andrei, patronul spiritual al liceului, și Zilei Naționale a României;
  • de la ora 18.00, va fi prezent în podcastul de dialog cu credincioșii „Cuvântul ierarhului” ce va fi transmis pe paginile de Facebook, Youtube și TikTok ale Arhiepiscopiei Tomisului. Întrebările se trimit NUMAI pe mail, la adresa radiodobrogea@gmail.com;

 

Miercuri, 29 noiembrie

  • de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța;
  • de la ora 17.00, va oficia slujba Vecerniei la mănăstirea „Sfântul Apostol Andrei” din apropierea localității Ion Corvin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *