Programul liturgic al IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în zilele de 25 și 26 iunie

Marți, 25 iunie, de la ora 5.55, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Constanța.

 

Miercuri, 26 iunie,

  • de la ora 5.55, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Constanța;
  • de la ora 16.00 va oficia Taina Sfântului Maslu la biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Eforie Nord și va binecuvânta lucrările realizate la această parohie. Totodată, credincioșii vor putea cinsti moaștele Sfinților Apostoli Petru și Pavel, ale Sfântului Pantelimon, ale Sfinților Împărați Constantin și Elena și icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni de la Mănăstirea Dervent.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *