Programul liturgic al Înaltpreasfințitului Părinte Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 30 iunie – 2 iulie

Duminică, 30 iunie, de la ora 8.00, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Luni, 1 iulie, de la ora 7.00, va oficia Sfânta Liturghie și slujba de Te Deum împreună cu absolvenții promoțiilor 1980 (Seminarul Teologic Ortodox Cluj), și 1985 (Institutul teologic de grad universitar Sibiu), la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Marți, 2 iulie, de la ora 8.30, va săvârși Sfânta Liturghie la mănăstirea Văcăreștii Noi, din apropierea localității Lumina, care îl cinstește pe Sfântul Ierarh Ioan Maximovici, unul dintre ocrotitorii așezământului monahal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *