Programul IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 10-12 septembrie 2023

Duminică, 10 septembrie, de la ora 8.00, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea Cocoș, județul Tulcea.

 

Luni, 11 septembrie, de la ora 6.20, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța. La slujbă vor participa și elevii Seminarului Teologic „Sf. Dionisie Exiguul” din Constanța. Ierarhul nostru ca rosti rugăciuni de binecuvântare pentru începutul noului an școlar și vor fi înmânate premii elevilor cu rezultate deosebite la învățătură.

 

Marți, 12 septembrie, de la ora 6.40, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *