Programul liturgic al IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 6-8 februarie 2024

Marți, 6 februarie,  de la ora 6.20, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.

 

Miercuri, 7 februarie, la mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Dorna Arini, județul Suceava:

  • de la ora 7.45, va săvârși Sfânta Liturghie;
  • de la ora 17.30, va oficia Taina Sfântului Maslu.

 

Joi, 8 februarie,

  • de la ora 6.30, va săvârși Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța, apoi va oficia slujba de pomenire la 2 ani de la trecerea la cele veșnice a protosinghelului Daniel Toiu, slujitor al catedralei;
  • de la ora 18.00, va fi prezent în podcastul de dialog cu credincioșii „Cuvântul ierarhului” ce va fi transmis pe paginile de Facebook, Youtube și TikTok ale Arhiepiscopiei Tomisului. Întrebările se trimit NUMAI pe mail, la adresa radiodobrogea@gmail.com;
  • de la ora 21.40, va oficia Acatistul Maicii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel” din Constanța.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *